Co my na to

Recenze → Vampýrská akademie

30. června 2012 v 12:52 | Kei

Šestidílná série knih, kterou vypráví dhampýrka Rose Hathawayová o jejím životě.

Základní informace:
Autor: Richelle Mead
Nakladatelství: Domino
Ilustrace: bez obrázků, obálka: Marek Šebesta

Stručný popis:
Rose je dhampýrka na Vampýrské akademii, kde se připravuje na život strážkyně. Nic ale není jednoduché tak, jak se zdálo. Přijde zakázaná láska, zabíjení strigojů, ztracení přítele a nakonec se z její milované osoby stane strigoj. Odchod ze školy a vydání se do Ruska se jí zdají jediným východiskem. V Rusku Rose pozná spoustu nových lidí a mezi nimi i svého otce. Na akademii se vrací s novou nadějí a snaží se o nemožné. S kamarádkou upírkou Lissou a s pomocí jednoho jejího kamaráda dhampýra se vloupají do přísně střežené věznice, aby osvobodily člověka, kterého tam sami dostaly. Rose se však odpovědí nedostane, ale Lisse se nakonec tato záchranná akce podaří. Dimitrij se stává znovu dhampýrem, ale je toto vůbec možné?
V posledním díle této série je Rose obviněna z vraždy samotné královny. Ona a Dimitrij utíkají a přátelé, kteří zůstávají u dvora se snaží najít důkazy o Rosiině nevině. Krom vyšetřování probíhá i "konkurz" na nového krále/novou královnu. Co se stane, až se Rose vrátí a kdo bude kralovat?

Hodnocení:
Knihy jsem si koupila jako celek a vůbec jsem nepochybovala o tom, že by se mi nelíbili (v knihovně jsem si přečetla část z první a poslední knihy). Četla jsem je "jedním dechem", nedočkavá, jak to zkončí. Kniha se mi líbila, je zábavná, má zajimavý děj a některé postavy jsem si úplně zamilovala (např. takového Adriana). Pro ty, komu nevadí upíři, doporučuji. :)

Film → Sněhurka a lovec

27. června 2012 v 14:04 | Yui

Sněhurka a lovec


USA, 2012
Dobrodružný / Fantasy / Akční / Drama
Režie: Rupert Sanders
Obsazení: Kristen Stewart, Charlize Theron, Chris Hemsworth, Ian McShane, Bob Hoskins, Sam Spruell, Toby Jones, Eddie Marsan, Ray Winstone, Nick Frost, Sam Claflin, Lily Cole, Dave Legeno, Vincent Regan, Rachael Stirling, Izzy Meikle-Small, Noah Huntley, Mark Wingett, Liberty Ross

poster
Obrázek → Odkaz na ČSFD
Text distributora:
Mocná čarodějnice Ravenna se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce, který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ, jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše.

Mé hodnocení: Netajím se tím, že jsem Kristen neměla ráda. Ano, pomalu jsem jí nesnášela, ale po shlédnutí tohoto jsem na ní úplně změnila názor.
Kdo by neznal pohádku o Sněhurce? Téměř každý a mě nepřestane udivovat, jak filmaři dokáží natočit již tak známou pohádku úplně jiným a neokoukaným způsobem! Co mi vadí je lehce nedokončená postranní zápletka. Nebudu prozrazovat jaká, koukněte se na film, ale možná, že mi název napovídá.. Kdo ví a to je právě na tom to dobré, můžu si konec domyslet podle sebe! Na film se doporučuju podívat, je to silný zážitek, když jste na tom v kině! :)


Trailer filmu:


Zdroje: Já a ČSFD.cz

Recenze → Smrtící polibek

10. června 2012 v 11:07 | Yui

Základní Infomace
Autor: Alice Moss
Nakladatelství: Levné knihy
Ilustrace: bez ilustrací, fotografie na obalu: ?

Stručný popis
Když drsný Finn a okouzlující Lucas přijedou do Winter Millu, život šestnáctileté Faye McCarronové se začíná pořádně zamotávat. Dva chlapci bojující o její srdce jsou jen začátek; ve městě se dějí neblahé věci. V lesích je nalezeno mrtvé tělo, motocyklový gang se potlouká po okolí a sníh prostě nepřestává padat... Něco zlého se dává do pohybu a jedině Faye a její nejlepší kamarádka Lis to mohou zastavit. Jak teplota klesá a noci Halloweenu se krátí, dívky musejí odhalit tajemství Winter Millu - než bude příliš pozdě!

Hodnocení
Po přečtění se kniha zapojila k mým nejoblíbenějším. Nejlepší na ní je, že člověk očekává pouze dobrodružný žánr, ale pozor, je to i fantasy. Nebudu vám říkat, co se semele, je to na tom totiž téměř to nejlepší. Další plus si u mě udělaly krátké kapitoly, které mají tak dvě, tři stránky. Čte se to potom lépe a člověk si snáze zapamatuje, kde skončil. Co se mi nelíbí je, že tam není nijak objasněné to mrtvé tělo.
Myslím, že knihu si obzvlášť oblíbí ženy, které se do Faye vcítí, když si vybírá mezi dvěma muži a poté, co všechno je třeba obětovat.. Nebudu prozrazovat děj, jen si to přečtěte sami, těch 268 stránek stojí za to.

Tato kniha má dokonce i trailer, který si dovoluji zde zveřejnit. :)

Film → Sucker Punch

13. května 2012 v 10:40 | Yui

Sucker Punch


USA, Kanada, 2011
Akční / Fantasy / Thriller / Dobrodružný
Režie: Zack Snyder
Obsazení: Emily Browning, Abbie Cornish, Jena Malone, Vanessa Anne Hudgens, Jamie Chung, Carla Gugino, Oscar Isaac, Jon Hamm, Scott Glenn, Gerard Plunkett

Poster k filmu Sucker Punch
Obrázek → Odkaz na ČSFD
Text distributora:
Epická akční fantasy podívaná nás zavede do smyšleného světa mladé dívky, jejíž snový svět poskytuje únik z temné reality. Nelimitovaná hranicemi času a prostoru může jít kamkoli si její mysl zamane. Jenže neuvěřitelná dobrodružství jaksi smazávají hranice mezi skutečností a fantazií... s možná tragickými následky.

Mé hodnocení:
Na tento film jsem musela koukat s krátkýma přestávkama, což u mě znamená, že ho musím vstřebávat po kouskách a vždy jsem byla z toho kousku nějakým způsobem "vypleskaná".
Na filmu se mi velice líbí, že dokazuje myšlenku ,,Každý máme svůj svět." Mladá BabyDoll je v tom reálném tak nešťastná, že si ho ve své hlavince trošku přemění. Zajímavé ovšem je, že ve vysněném světě má ještě jeden, do kterého se dostává jen díky tanci. Tři světy na jednu dívku je možná trochu moc, ale uvidíte, že toto je jedno z kouzel tohoto filmu.
Ještě v jendom se u mé osoby pozná, že film byl opravdu dobrý - Po shlédnutí mě donutí se nad ním zamyslet a zůstane mi na duši takový divný závan, taková menší sladká tíha.
Musim uznat, že snímek je trochu težké pochopit, obzvlášť skok mezi reálným a tím druhým světem.
Na to, že jsem nikdy nemusela akční filmy, tak tomuhle to opravdu neuškodilo! Obzvlášť musím pochválit grafiky.
Vždy se na něj podívám ráda znovu, ráda se nad ním zamyslím i nad myšlenkou, že ,,Ne vše, co vidíš, je reálné." a v každém z nás je náš vlastní, malý svět.

Trailer filmu:


Zdroje: Já a ČSFD.cz

Film → Vřískot 4

6. března 2012 v 19:05 | Yui

Vřískot 4 / Scream 4


USA, 2011
Horor/Thriller/Mysteriozní

Režie: Wes Craven
Obsazení: Neve Campbell, Courteney Cox, Emma Roberts, David Arquette, Rory Culkin, Hayden Panettiere a další.
poster
Obrázek → Odkaz na ČSFD
Text distributora:
Sidney Prescott, nyní autorka nové self-help knihy, se vrací domů do Woodsboro, které je poslední zastávkou jejího turné k vydané knize. Tady se opět spojí se šerifem Deweym a Gale, kteří jsou nyní manželé a její sestřenicí Jill a tetou Kate. Naneštěstí její návrat přiláká zpátky i Ghostface a tím se Dewey, společně s Jill, jejími kamarády a celým městečkem Woodsboro dostávají do nebezpečí.

Mé hodnocení:
Jsem ráda, že jsem se na to poprvé nekoukala sama, horory nepatří zrovna k mému oblíbenému žánru, ale tenhle si mě něčím získal. Možná je to obsazením Emmou Roberts, která patří k mým oblíbeným, nebo kvalita, kterou je film natočen, či celkem dobře promyšlený děj zabijáka. Pro ty, co mají rádi lekavé momenty, tak doporučuji. Já sama se přistihla s ústy otevřenými dokořán. Vím, není se čím chlubit, ale opravdu jsou tam scény, kde bych nečekala některá gesta. I když jsem chvilku po tom, co jsem film viděla si kontrolovala skříň (pochopí ti, co viděli), tak se na něj ráda podívám znovu, i sama a to je co říct.

Trailer filmu:
Zdroje: Já a ČSFD.cz

Recenze → Lexikon Harryho Pottera

27. února 2012 v 14:16 | Yui

Základní Infomace
Autor: Steve Vander Ark
Nakladatelství: Slovart
Ilustrace: bez obrázků

Stručný popis
Inu, jak popsat lexikon. Rozhodně to neni nic, co by jste si vzali před spaním do postele a začetli se do příběhu, když ho nemá, pouze stručné informace o určitých věcech, osobách, kouzlech atp., co se v knihách vyskytly.

Hodnocení
I přes to, že to je spíše orientační a člověk se do toho opravdu nezačte, tu knihu mám ráda. Dozvěděla jsem se spoustu věcí, které jsem doteď netušila, nebo objevila několik faktů, co jsem přehlédla. Když potřebuju něco najít, snadno se to vyhledá a obdivuju toho, co to všechno dal dohromady, protože to musela být opravdu fuška. Takže klobouk dolů. Kdo má o svět HP opravdu zájem a chce se dozvědět i několik maličkostí, třeba kdo se původně měl v knize objevit, kdo byl napsán na předběžném seznamu prvního ročníku spolu s Harrym, ale nakonec se vyškrtnul, tak vřele doporučuju.

 
 

Reklama
Reklama
→ → Jsme členy: