Recenze → Vampýrská akademie

30. června 2012 v 12:52 | Kei |  Co my na to

Šestidílná série knih, kterou vypráví dhampýrka Rose Hathawayová o jejím životě.

Základní informace:
Autor: Richelle Mead
Nakladatelství: Domino
Ilustrace: bez obrázků, obálka: Marek Šebesta

Stručný popis:
Rose je dhampýrka na Vampýrské akademii, kde se připravuje na život strážkyně. Nic ale není jednoduché tak, jak se zdálo. Přijde zakázaná láska, zabíjení strigojů, ztracení přítele a nakonec se z její milované osoby stane strigoj. Odchod ze školy a vydání se do Ruska se jí zdají jediným východiskem. V Rusku Rose pozná spoustu nových lidí a mezi nimi i svého otce. Na akademii se vrací s novou nadějí a snaží se o nemožné. S kamarádkou upírkou Lissou a s pomocí jednoho jejího kamaráda dhampýra se vloupají do přísně střežené věznice, aby osvobodily člověka, kterého tam sami dostaly. Rose se však odpovědí nedostane, ale Lisse se nakonec tato záchranná akce podaří. Dimitrij se stává znovu dhampýrem, ale je toto vůbec možné?
V posledním díle této série je Rose obviněna z vraždy samotné královny. Ona a Dimitrij utíkají a přátelé, kteří zůstávají u dvora se snaží najít důkazy o Rosiině nevině. Krom vyšetřování probíhá i "konkurz" na nového krále/novou královnu. Co se stane, až se Rose vrátí a kdo bude kralovat?

Hodnocení:
Knihy jsem si koupila jako celek a vůbec jsem nepochybovala o tom, že by se mi nelíbili (v knihovně jsem si přečetla část z první a poslední knihy). Četla jsem je "jedním dechem", nedočkavá, jak to zkončí. Kniha se mi líbila, je zábavná, má zajimavý děj a některé postavy jsem si úplně zamilovala (např. takového Adriana). Pro ty, komu nevadí upíři, doporučuji. :)
 


Komentáře

1 Wer. Wer. | Web | 3. listopadu 2012 v 11:04 | Reagovat

VA miluju! Moje nejoblíbenější série! <3 :D
Tenhle box mám taky doma. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
→ → Jsme členy: