Červen 2012

Recenze → Vampýrská akademie

30. června 2012 v 12:52 | Kei |  Co my na to

Šestidílná série knih, kterou vypráví dhampýrka Rose Hathawayová o jejím životě.

Základní informace:
Autor: Richelle Mead
Nakladatelství: Domino
Ilustrace: bez obrázků, obálka: Marek Šebesta

Stručný popis:
Rose je dhampýrka na Vampýrské akademii, kde se připravuje na život strážkyně. Nic ale není jednoduché tak, jak se zdálo. Přijde zakázaná láska, zabíjení strigojů, ztracení přítele a nakonec se z její milované osoby stane strigoj. Odchod ze školy a vydání se do Ruska se jí zdají jediným východiskem. V Rusku Rose pozná spoustu nových lidí a mezi nimi i svého otce. Na akademii se vrací s novou nadějí a snaží se o nemožné. S kamarádkou upírkou Lissou a s pomocí jednoho jejího kamaráda dhampýra se vloupají do přísně střežené věznice, aby osvobodily člověka, kterého tam sami dostaly. Rose se však odpovědí nedostane, ale Lisse se nakonec tato záchranná akce podaří. Dimitrij se stává znovu dhampýrem, ale je toto vůbec možné?
V posledním díle této série je Rose obviněna z vraždy samotné královny. Ona a Dimitrij utíkají a přátelé, kteří zůstávají u dvora se snaží najít důkazy o Rosiině nevině. Krom vyšetřování probíhá i "konkurz" na nového krále/novou královnu. Co se stane, až se Rose vrátí a kdo bude kralovat?

Hodnocení:
Knihy jsem si koupila jako celek a vůbec jsem nepochybovala o tom, že by se mi nelíbili (v knihovně jsem si přečetla část z první a poslední knihy). Četla jsem je "jedním dechem", nedočkavá, jak to zkončí. Kniha se mi líbila, je zábavná, má zajimavý děj a některé postavy jsem si úplně zamilovala (např. takového Adriana). Pro ty, komu nevadí upíři, doporučuji. :)

Sebevražda lásky

30. června 2012 v 10:00 | Yui
Do tmy křik se rozezněl,
v žilách tuhla krev.
Já však náhle onemněl
na zemi v kaluži krve byl někdo mrtev.

Nevěděl jsem, co dělat mám, co si počnu.
V tom si však všimnu, že to vše má chybu.
To byla má láska, která zemřela sebevraždou
nejspíš proto, že nebyla opětovanou.

Proč jsi byla tak chladná,
vždyť ta láska byla nevinná
tys však všechno zkazila.
Tys tu lásku zabila.

Pod stromy jsme tam stáli
slunce zářilo v dáli.
Ty jsi do mě nůž vrazila
veškerá láska se ztratila.


Vysvědčení

29. června 2012 v 18:23 | Jey |  Články
Úvodem - Mohli jste si všimnout, že nám přibil nový projekt, který vymyslela Kei a myslím, že je povedený.
Dále máme už i soutěže! Tim pádem se dá nějaká očekávat. :)
Ještě jedna novinka! Z Yui se nám oficiálně stává Jey!

Nyní, ale k tématu. Dnes se rozdávalo vysvědčení. Pro někoho radostný okamžik, pro jiné ne. Jedni ho dostávají prvně, druzí naposled.. Já osobně prožívám den smutku. Kluk, co se mi líbí vychází naší školu a já dnešní poslední den spíš probrečela. I když vysvědčení tak špatné nebylo!

Snad nevadí, že za Kei řeknu, že dostala 4 dvojky a to je na gymplu, takže potlesk!
Teď se pochlubím já.. 8. třída základní školy a dopadnu příšerně! Ošklivý jednotvárný vysvědčení, až se mi ze slova výborný začíná dělat špatně! Jediná ze třídy, horší už byla jen holka s jednou dvojkou, po ní se dvěma.
Pěkné vysvědčení a mně to nedokáže zlepšit náladu. No nevadí, jak jste dopadli vy? Byl doma výprask, nebo jdete oslavovat?


Soutěže

29. června 2012 v 18:07 | Yui&Kei
VELKÉ X MALÉ

It's long way around the world

29. června 2012 v 17:40 | Kei

Vydáme se po světových městech. Najdete o nich základní informace, zajímavá místa a naše názory. :) Tak kam se podíváte nejprve?

Dobbyho narozeniny

28. června 2012 v 14:03 | Kei |  Články
Dnes by byl měl mít Dobby, domácí skřítek, narozeniny. Je to jedna z velmi oblíbených postav z Harryho Pottera, kterému pomáhal.
Původně sloužil Malfoyovým, ale Harry ho podvodem osvobodil, a tak se Dobby stal svobodným skřítkem. Dobby umírá v sedmé knize (u filmu v sedmém díle). Jeho poslední slova k Harrymu jsou stejná, jako ta první. "Harry Potter"

Vzpomínáte si, jak zemře? Chudinka... Byla jsem na tom v kině. Celé kino smutné a kámoška začala brečet. A ta druhá si z ní dělala srandu a měla takový kecy, že jsem se neudržela a sotva jsem se držela, abych se nerozesmála nahlas. A úplně to stejné se stalo, když byl Harry na tom bílém nádraží. :D Jo, Dobby. Byl hrozně roztomilý, je to i jedna z mých oblíbených postav. :)
Film → Sněhurka a lovec

27. června 2012 v 14:04 | Yui |  Co my na to

Sněhurka a lovec


USA, 2012
Dobrodružný / Fantasy / Akční / Drama
Režie: Rupert Sanders
Obsazení: Kristen Stewart, Charlize Theron, Chris Hemsworth, Ian McShane, Bob Hoskins, Sam Spruell, Toby Jones, Eddie Marsan, Ray Winstone, Nick Frost, Sam Claflin, Lily Cole, Dave Legeno, Vincent Regan, Rachael Stirling, Izzy Meikle-Small, Noah Huntley, Mark Wingett, Liberty Ross

poster
Obrázek → Odkaz na ČSFD
Text distributora:
Mocná čarodějnice Ravenna se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce, který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ, jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše.

Mé hodnocení: Netajím se tím, že jsem Kristen neměla ráda. Ano, pomalu jsem jí nesnášela, ale po shlédnutí tohoto jsem na ní úplně změnila názor.
Kdo by neznal pohádku o Sněhurce? Téměř každý a mě nepřestane udivovat, jak filmaři dokáží natočit již tak známou pohádku úplně jiným a neokoukaným způsobem! Co mi vadí je lehce nedokončená postranní zápletka. Nebudu prozrazovat jaká, koukněte se na film, ale možná, že mi název napovídá.. Kdo ví a to je právě na tom to dobré, můžu si konec domyslet podle sebe! Na film se doporučuju podívat, je to silný zážitek, když jste na tom v kině! :)


Trailer filmu:


Zdroje: Já a ČSFD.cz

5. design

27. června 2012 v 9:35 | Kei |  Blog


Autor: Kei
Spokojenost: 85%
Komentář: Líbil se mi. Nějaké chyby na něm jistě byly, jako např. ošklivý přechod obrázků do pozadí, ale líbil se mi. :)
Od - do: 1. 4. - 3. 5. 2012

Těžké poslání

26. června 2012 v 15:04 | Yui |  Články
Co to znamená? Například to, jak je někdy člověk v časové tísni, jako třeba já teď.
Zanedlouho (ve čtvrtek) škola pořádá školní akademii.
Přípravy? Samozřejmě, že až teď, poslední týden. Máme na to už jen dva dny a zkoušíme jako diví.
K tomu všemu to já uvádím a program, co vše tam bude jsem dostala až dneska. Tudíž já jdu honem vymýšlet text, který mi ještě zítra učitelka upraví (doufám, že ne!) a potom se ho honem, honem učit.
Myslim, že to už letos nebude tak velká akce, jako to byla vloni na oslavu 100 let školy.
Ještě, že je téma "Zdravá výživa" opravdu záživné! (Samozřejmě ironie!)
Tak mi prosím držte palce, jdu najít svou múzu.


Co archiv dal - Koťata II

23. června 2012 v 18:34 | Yui |  Fotky
Jedna várka se tu už objevila, ale já spolu s naší kočkou spolupracujeme na dalších a dalších. :)
Kotě z těchto snímků se jmenuje Ejmi a šla k našim známým, tak o ní máme informace, ale fotky z dospělosti jaksi nejsou.. Pokusim se napravit, až tam pojedeme!
Některé fotky jsou méně povedené. Ono fotit akční hravé kotě neni jednoduché! :D

→ → Jsme členy: