28.4.-4.5.2012 |Yui|

9. května 2012 v 15:04 | Yui |  One year from our lives
Já vím, já vím, budete v tom mít zmatek, ale přísahám, že týden 30.-6.5. bude už normální.
Proč takto zamotané datum? Doba mé přítomnosti v Anglii, okolí Portsmouth.
Yes, jsem zpět! Myslím, že by se hodilo, abych se o to s vámi podělila. Nejdelší bude 2. den, potom čajíček. Takže let's go!

1.den

Výjezd v 13:20. Jeli jsme se Základní školou Doksy (od Máchova jezera) a už jsme si našli objev! Budeme mu říkat Plochá pálka (jeden klučina od nás rozdával přezdívky, takže je aspoň uplatnim). V Praze se k nám připojila výborná průvodkyně a páni řidiči (oni se totiž měnili, nevim proč). Jízda trvala.. hledám výstižné slovo.. dlouho.
Přestávky jsme měli asi tak každé 3 hodiny. Jedna spolužačka zahlédla Polskou jeptišku a my si o celém zájezdu v Anglii měli udělat prezentaci, ve které byl jakoby v Anglii náš plyšák, tak šla a vyfotila si plyšáka s Jeptiškou. Proč by ne?
Největší sranda byla v Německu. Ty jejich záchody! Člověk vykoná potřebu, mávne před čidlem a vyjede takový kohoutek, co spláchne, prkénko se začne otáčet a samo umývat! Prostě senzace pro burany z vesnice.
Večer jsme koukli na film a šli spát.

2.den

Začal až moc brzy. Nevyspala jsem se. Projeli jsme Německo s Belgií a kolem 5:00 jsme ve Francii u Euro tunelu. Najelo se do takového podzemního vlaku, nebo spíš metra? Bylo to tam žluté a dole koukalo takové mini okénko, ve kterém jsme viděli, jak jedem. Ano, bylo mi špatně!
První zastávka byla, díky bohu, už se světlem. Co jsme objevila? Monstera, který v ČR neni. Ihned jsem si ho koupila! Monster Rehab. Byl hnunsej!
Připadala jsem si, jako ta babka v Účastnících zájezdu, co nemohla najít pas. Na mě ovšem nemá! Já nejdřív nemohla najít peněženku, potom pas a nakonec zase peněženku!
Konečně v Portsmouth. Prší. Nejdřív menší procházka po přístavu a potom jsme se s Doksy rozdělili. Oni šli nakupovat, my na prohlídku lodí. Prozkoumali jsme lodě HMS Warrior a HMS Victory. Zajímavé, jak dřív spali, nebo taková mini kuchyň pro 600 lidí.
Nakonec jsme šli do takového areálu věnovaného ztroskotané lodi Mary Rose. Bylo tam několik suvenýr shopů, minikino, muzea a podobně. Nejlepší bylo Acion station! Tam jsme si mohli vyzkoušet letět virtuálně triskáčem, řídit loďku, nebo se pokusit potopit loďku, či lézení na horolezeckou stěnu.
U stěny to bylo stoprocentně nejlepší! Po celé té budově chodili kluci a dohlíželi na různé ty atrakce a pomáhali. U stěny byli dva. Ten jeden si nás získal okamžitě! Byl takovej namachrovanej a hrál si se stopkama (stopoval tři minuty pro každého), nebo si luskal prsty a my, puberťačky, jsme mu dělaly kapelu. Když šel, tak chodil tanečním krokem. Potom bohužel odešel. My si však našly novou oběť. Byl mladší a hezčí. Trošku se obviňuju, že vše jsem začala já, protože jedné kamarádce jsem zašeptala ,,Koukej, má pěknej zadek!". Já - cvok. Od té chvíle jsme za nim všude lítaly a volaly ,,Máš pěknej zadek!". Chudák nerozuměl a tak blbě na nás koukal. Když šel na obhlídku s vysílačkou, my samozřejmě taky a dělaly jsme, jako, že si tam s něčim hrajem. Jedna holka mi navrhla, ať omdlím. Flákla jsem tam sebou nejmíň 5x. Ani jednou to neviděl! Inu, chudák vystresovanej chodil z dveří do dvěří, už ani nechtěl nikam chodit, jak jsme se mu zhnusily. Nakonec to vše skončilo tim, že jsme musely jít. Ani jsme se nerozloučily! Já potom cvok, jdu kouknout do takových prosklených dveří, co u stěny byly, že na něj zamávám. Kdo tam stál? Nějakej potetovanej frajírek s tunelama v uších a já se ho strašně lekla a zdrhla!
Večer konečně do rodin. Očekávání :-). Výsledek :-/. Přijela si pro nás nějaká postarší Tetka (tak jsem jí řikala). Měla dva psy, což bylo fajn, ale malinkej byt, my malou ložnici a strašně to u ní bylo převoněný, až to smrdělo! V každém pokoji, krom záchoda a koupelny byla televize. K večeři dušené maso s dušenou zeleniou, čímž se u nás nezavděčila.
Konečně jsme šli spát do postele!

3.den

K snídani čokoládové lupínky a džus. Čekala nás škola. Opět zklamání! Byl to jen velkej barák s dvěma pronajatýma místnostma a byli jsme tam jenom my a Doksy, rozdělení na dvě skupiny podle věku. První hodinu učitel David Jenkins a druhou Fran Weeks. Popravdě.. Nic moc.
Odpoledne směr Stonehenge, kde se mi líbilo, opravdu magické místo, až na to, že v okolí vadí ty silnice.
Naše cesta mířila do katedrály v Salisbury. Další den měla přijet královna!
Večer byl Hamburger s hranolkama, čímž měla Tetka +.

4.den

Dnes vúuka o půl hodinky kratší, abychom stihli trajekt na Isle of Wight do Osborne House.
Nemám z toho nijak extra velký zážitek. Nejhezčí asi byly ty zahrady.
V Suvenýr shopu byli nepříjemní. Všechny ostatní tam pustili, až na nás. Potom se ukázalo, že mají nějaký standartní počet pro děti.
Konečně jsme se trochu spřátelili s pár holkama z Doks, i když ne moc.
Hubená pálka je namyšlenej šampón. ,,Neměl bych si obarvit hlavu na blond?"..,,Musim dobře spát, aby se mi nezlomily vlasy!"..,,Zapomněl jsem si žehličku." a potom jsme z něj měli srandu. Samozřejmě.
Já dostala také přezdívku. Jsem Velká sestra. Celkem se mi to líbí.
K večeři výborné těstoviny se sýrovou omáčkou. Nejlepší bylo s Tetkou koukat na fotbal. ,,Go,go,go. NO! Shit!"

5.den

Poslední den školy, jenže o půl hodinky delší. Dneska do New Forrestu. Neni to ani les, ani není nový, ale mají tam divoké poníky a výstavu aut. Neudělala na mě moc velký dojem, až na auta z Top Gearu, která jsem si náramě užívala!
Byli jsme i v nějakém místním sídle, kde jsem se zamilovala do chlapce z obrazu. Opravdu krásnej, jenže bylo to nakresleno někdy v roce 1995, bůh ví, jak vypadá dnes.
Dokonce jsem viděla létající auto z Harryho Pottera, což bylo opravdu senza.
Večer konečně balení domů a kuřecí řízek.

6.den

Londýn! Bez školy. Loučení s tetkou nebylo nijak velké, spíše veselé.
Na jedné Observatoři jsem se jendou nohou postavila na východní a druhou na západní stranu polokoule.
Jeli jsme nadzemkou, metrem i loďkou.
U Backinghemského paláce jsme se moc nezdrželi, šli jsme potom rovnou k Big Benu, který mě také zklamal.
Na London eye jsme bohužel nešli, ale viděli jsme ho pořádně zblízka! Na trhu jsme si všichni koupili stejné mikiny, každý jiné barvy a to jsme se ani na tom nedomlouvali!
Večer párky od pánu řidičů a hurá domů!
Cestou zpět jsme se stavili i v Nizozemí.

Myslím, že to za tolik peněz nestálo, ale i tak na ten týden budu mít pěkné vzpomínky.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
→ → Jsme členy: