Květen 2012

14. 5. - 20. 5. 2012 | Kei |

24. května 2012 v 17:37 | Kei |  One year from our lives
No, původně (v úterý) jsem chtěla napsat, jak jsem se docela překonala. Nepřekonala, ale nevadí. :D
Ve škole nic moc, každej týden se pár testíků najde, ale nic zásadního (až na to, že už máme termín na čtvrtletku :|).
Asi si budu zapisovat krátkou zprávičku každý den, abych sem pak furt jen nepsala, že už není co psát. :D Ách, ty moje bláboly. :D Občas se i docela divým, že tomu, co napíšu někdo rozumí (když něco říkám, tak je to mnohem lepší a navíc si myslím, že mluvím docela srozumitelně :D). Chacha! Naučila jsem se docela dobře využívat to škrtání co? :DD No dobře, zpět k tématu...
No, rozhodla jsem se, že přečtu nějakou knihu z povinné četby. :D Jo, je sice skvělý, že jsem od začátku nového pololetí přečetla 11 knih, ale ona mi prostě ty 2 povinné neodpustí (jaká škoda). :D
Mám dobrý nápad na povídku, uvidím, co z toho vznikne... ;)
Už jste se někdo koukal na Ženu v černém? Chci to si to, konečně, stáhnout. ;D
7. 5. - 13. 5. 2012 |Kei|

16. května 2012 v 16:41 | Kei |  One year from our lives
Týden, který jsem vynechala stejně nemá cenu dopisovat a Yui mi to jistě odpustí, neboť to taky udělala. Nic se nestalo a tudíž nebylo o čem psát.
Minulý týden nebyl o moc jiný. Konečně jsem dostala známku z testu z Aj - mám 2. Psala jsem z matiky, mám 3 a z druhýho testu 2. Ujde to...
Prošvihla jsem díl Hry o trůny. Hrůza, co? :D No, o víkendu jsem se koukala na Final Fantasy: Esence života a Advent children. Super, moc se mi to líbilo, ale kdybych před tím nepřečetla, o co šlo před dějem Advent children, tak bych se v tom moc neorientovala. :D

ten klip je skvělej :))

Tomáš Klus - 26!

15. května 2012 v 11:10 | Yui |  Články
Je to tady! Tomáš Klus má narozeniny. Je těžké psát takto o někom, ke komu máte velikou úctu, protože víte, ať napíšete cokoliv, stejně to je málo.
VŠECHNO NEJLEPŠÍ!
Řekla bych, že zrovna Tomáš je v poslední době jedním z největších objevů hudebního branže. Má důvtipné a bohužel mnohdy pravdivé texty.
Dovoluji si říct, že ani jeho vzhled není tak zcela k zahození. Zpěvák s krásným hlasem, skvělými texty, hrající na kytaru, bývalý profesionální sportovec a herec s krásným úsměvem a pohledem vůbec. No jaká dívka by neodolala?
Ano zmínila jsem již toho herce. V krásném světle je vidět v pohádce Tajemství staré bambitky, kde si splnil sen hrát prince. Nedavno jsem dokonce koukala na Rytmus v patách, který mě jako film neoslovil, ale v pár scénách je viděn zrovna i Tomáš a nejnespravedlivější je ta, kde ho odvádí policisté, tak jsem si v duchu řekla ,,Kde udělali soudruzi chybu?" Myslím, že není od věci zveřejnit pár jeho písní. Pár? Trošku víc jich bude, z každého jeho CD aspoň tři, i když u Hlavní uzávěr splínu a Cesta do záhu(d)by jen tři bude opravdu, opravdu obtížné.
P.S. Nezapomněla jsem na Anne, kderá má dnes také narozeniny, takže přeju vše nejlepší! :)

Alexander Rybak - 26!

13. května 2012 v 11:08 | Yui |  Články
Já vím, někteří ho neznají vůbec, ale Alex patří do mých posledních objevů hudební scény. Jako každý den projíždím osobnosti.cz, abych zjistila, kdo má narozeniny a baf! Alexander Rybak (26). Takže do Běloruska posílám
VŠECHNO NEJLEPŠÍ!
Nevypadá na 26.. :D

Aspoň ještě přiložim pár jeho písniček, někde je opravdu roztomilej. Mimochodem → Třeste se na úterý, bude článek o Tomáši Klusovi, kterému bude také 26!

Film → Sucker Punch

13. května 2012 v 10:40 | Yui |  Co my na to

Sucker Punch


USA, Kanada, 2011
Akční / Fantasy / Thriller / Dobrodružný
Režie: Zack Snyder
Obsazení: Emily Browning, Abbie Cornish, Jena Malone, Vanessa Anne Hudgens, Jamie Chung, Carla Gugino, Oscar Isaac, Jon Hamm, Scott Glenn, Gerard Plunkett

Poster k filmu Sucker Punch
Obrázek → Odkaz na ČSFD
Text distributora:
Epická akční fantasy podívaná nás zavede do smyšleného světa mladé dívky, jejíž snový svět poskytuje únik z temné reality. Nelimitovaná hranicemi času a prostoru může jít kamkoli si její mysl zamane. Jenže neuvěřitelná dobrodružství jaksi smazávají hranice mezi skutečností a fantazií... s možná tragickými následky.

Mé hodnocení:
Na tento film jsem musela koukat s krátkýma přestávkama, což u mě znamená, že ho musím vstřebávat po kouskách a vždy jsem byla z toho kousku nějakým způsobem "vypleskaná".
Na filmu se mi velice líbí, že dokazuje myšlenku ,,Každý máme svůj svět." Mladá BabyDoll je v tom reálném tak nešťastná, že si ho ve své hlavince trošku přemění. Zajímavé ovšem je, že ve vysněném světě má ještě jeden, do kterého se dostává jen díky tanci. Tři světy na jednu dívku je možná trochu moc, ale uvidíte, že toto je jedno z kouzel tohoto filmu.
Ještě v jendom se u mé osoby pozná, že film byl opravdu dobrý - Po shlédnutí mě donutí se nad ním zamyslet a zůstane mi na duši takový divný závan, taková menší sladká tíha.
Musim uznat, že snímek je trochu težké pochopit, obzvlášť skok mezi reálným a tím druhým světem.
Na to, že jsem nikdy nemusela akční filmy, tak tomuhle to opravdu neuškodilo! Obzvlášť musím pochválit grafiky.
Vždy se na něj podívám ráda znovu, ráda se nad ním zamyslím i nad myšlenkou, že ,,Ne vše, co vidíš, je reálné." a v každém z nás je náš vlastní, malý svět.

Trailer filmu:


Zdroje: Já a ČSFD.cz

4.design

13. května 2012 v 10:12 | Yui |  Blog
Autor: Yui
Spokojenost: 88%
Komentář: Zezačátku se mi líbil, časem mi přišel obyčejný. Musim uznat, že jsem měla aspoň výběr dobré fotky. Nejhorší nebyl, nejlepší také ne, tak neni nač si stěžovat.
Od - do: 27.2.-1.4.2012

28.4.-4.5.2012 |Yui|

9. května 2012 v 15:04 | Yui |  One year from our lives
Já vím, já vím, budete v tom mít zmatek, ale přísahám, že týden 30.-6.5. bude už normální.
Proč takto zamotané datum? Doba mé přítomnosti v Anglii, okolí Portsmouth.
Yes, jsem zpět! Myslím, že by se hodilo, abych se o to s vámi podělila. Nejdelší bude 2. den, potom čajíček. Takže let's go!

23. 4. - 29. 4. 2012 |Kei|

6. května 2012 v 13:20 | Kei |  One year from our lives
Prej v pondělí! Haha. :D
Když jsem se v úterý na státní svátek probudila, vzpomněla jsem si, že jsem nenapsala na blog a pak jsem si řekla "Jo uf, ona je vlastně neděle, tak to mám ještě čas." a pak jen přišlo: "Sakra, ono je vlastně úterý!" :D
Také jste si všimli, že mám týdenní skluz? :D Já jo. ;D
Tak přejdeme k tématu. :D Můj týden...
Ve škole projekťák - skoro volno. Takže jsem tím nic neděláním hrozně zlenivěla a nechtělo se mi nic dělat a přesně proto jsem nenapsala na blog. :D To je to mé slibované vysvětlení. :D Takže moc hezký týden (bez náplně?). :)
Ve středu jsem byla nakupovat v Praze. :) Jen škoda, že ještě nevyšla ta poslední knížka z trilogie od Alexandry Adornettové. :)
No a jinak nic. :D Tak a teď opravdu slibuju, příští týden budou fotky, článek a recenze. :)

→ → Jsme členy: